Szkoła Podstawowa w Rudnej Małej

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

27 września nasza szkoła włączyła się w Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który obchodzony jest 29 września. To święto, którego najważniejszymi odbiorcami są dzieci.

Czytanie na głos ma same zalety. Stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca słownictwo i pobudza ich wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Dzień ten jest świetną okazją, by uświadomić dzieciom dlaczego warto czytać. Do akcji włączyli się rodzice, którzy odpowiedzieli na zaproszenie wychowawców klas I, II i III.

W klasie I dzieci słuchały fragmentów książki Justyny Bednarek pt. ”Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, które czytała pani Anna Stasiuk, mama Karola Wróblewskiego.

W klasie II dzieci wybrały książkę z serii „Gang Słodziaków” oraz „Opowiadania z morałem”, które czytała pani Renata Zamorska, mama Kacpra.

Uczniowie klasy III chętnie słuchali lektury pt. „Dziewczynka z parku”, którą czytała pani Anna Terpin.

Odważnym mamom serdecznie gratulujemy i dziękujemy. Dzieciom i ich rodzicom życzymy, aby czytanie stało się codziennym, sprawiającym radość i przyjemność nawykiem.

Na koniec spotkań klasowych dzieci otrzymały albumy, aby przez kolejne 21 dni głośno czytać i czerpać z tego same korzyści, a przy okazji zbierać naklejki. Życzymy ciekawej lektury.

Copyright © Szkoła Podstawowa w Rudnej Małej