Szkoła Podstawowa w Rudnej Małej

„Jem kolorowo, smacznie i zdrowo!”

Jesteśmy szkołą promującą zdrowe odżywianie. 2 kwietnia w klasach I-III odbyły się warsztaty kulinarne pod hasłem: „Jem kolorowo, smacznie i zdrowo!”

Warsztaty rozpoczęły się od przedstawienia prezentacji, która wprowadziła uczniów w główny cel zajęć, mianowicie, kształtowanie prawidłowych postaw i nawyków żywieniowych oraz przestrzeganie zasad higieny podczas przygotowywania i spożywania posiłków.

Autorem prezentacji jak i prowadzącym warsztaty była pani Anna Kielar, która przyjechała wraz z uczniami klasy II Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych z Zespołu Szkół Gospodarczych w Rzeszowie.

Przygotowane posiłki sprawiły, że nawet największe niejadki nie mogły im się oprzeć i chętnie degustowały apetyczne i pachnące potrawy.

Tego dnia uczniowie klasy VII i VIII wzięli udział w warsztatach promujących Zespół Szkół Gospodarczych i zapoznali się z ofertą edukacyjną tej szkoły. Uczniowie wraz z opiekunem, panią Dorotą Grys zaprezentowali swoje umiejętności zawodowe, zachęcając tym samym młodszych kolegów do wyboru kierunku kształcenia w ZSG w Rzeszowie, przedstawili także zasady rekrutacji.

Copyright © Szkoła Podstawowa w Rudnej Małej