Szkoła Podstawowa w Rudnej Małej

Narodowe czytanie Henryka Sienkiewicza

Obchody Roku Sienkiewiczowskiego w związku z setną rocznicą śmierci i 170. – urodzin tego ważnego dla Polaków wielu pokoleń pisarza wywołało lawinę akcji czytania dzieł Henryka Sienkiewicza w całej Polsce – w bibliotekach, domach kultury, parkach i wielu różnych miejscach.

1

Dołączając do Narodowego Czytania Sienkiewicza, 7 października zorganizowaliśmy je na terenie naszej szkoły dla wszystkich uczniów. Zgromadzeni w sali gimnastycznej wysłuchali wybranych fragmentów powieści pt. „W pustyni i w puszczy”. W roli lektorów wystąpili chętni uczniowie z klas IV-VI oraz panie: Anna Czach i Grażyna Witalec.

2

3

4

5

7

8

9

10

11

12

13

Aby uatrakcyjnić uroczystość, szczególnie młodszym dzieciom, odczytywane fragmenty powieści przeplatane były urywkami filmu na motywach utworu H. Sienkiewicza z 2001 r. w reżyserii W. Dzikiego.

6

Zadaniem zajęć było nie tylko uczcić pamięć wielkiego polskiego pisarza, ale także zachęcić do głośnego czytania książek w szerszym gronie, np. rodzinnym jako alternatywnego sposobu spędzania wolnego czasu – sprzyjającego rozwojowi wyobraźni i więzi rodzinnych.

14

Copyright © Szkoła Podstawowa w Rudnej Małej