Szkoła Podstawowa w Rudnej Małej

Spotkanie z ciekawym człowiekiem

19 kwietnia 2013 r. w ramach projektu „Szansa na równy start” w szkole odbyło się spotkanie członków kół: z języka polskiego i z przyrody z ciekawym człowiekiem, a był nim pan Wojciech Ulman.

Pan Ulman jest z zawodu ogrodnikiem, a z pasji pisarzem i fotografem. Podczas spotkania zaprezentował uczniom swoje wiersze poświęcone w przeważającej większości tematyce przyrodniczej. Tematem utworów, wydanych w tomiku pod wspólnym tytułem „Dla Nastusi” są najczęściej zwierzęta i rośliny obecne w gospodarstwie ogrodnika. Pan Wojciech swoje wiersze ilustrował pięknymi fotografiami makro, które sam wykonał.

Wysłuchaliśmy też dłuższego utworu wierszowanego poświęconego ufoludkom, który zostanie wydany w nowej przygotowywanej publikacji książkowej.

Pan Ulman jest też autorem książek „Moje zwierzaki” i „Bajki rzeszowskie”.

W drugiej części spotkania prowadzący je skupił się na fotografii makro, zdradzając tajniki wykonywania czytelnych fotografii obiektom w dużym zbliżeniu.

Jakub Brudek za szybkie, bezbłędne rozpoznanie na zdjęciu mszyc otrzymał w nagrodę od pana Wojciecha Ulmana książkę jego autorstwa wraz z dedykacją.

Wizytę ciekawego człowieka w szkole uatrakcyjnił poczęstunek.

 

 

Copyright © Szkoła Podstawowa w Rudnej Małej